you don't need to be a hero.
Dziękujemy Wam za wspólną grę! Forum zamykamy 13.05.2019.
Więcej informacji oraz podziękowania w ogłoszeniu. Do zobaczenia w przyszłości! <3
Pogoda i czas
Aktualna temperatura oscyluje w granicach -5 do -10°C

Mamy grudzień 2023 roku.

ogłoszenia
23-12
Życzenia świąteczne i noworoczne!
[dowiedz się więcej]
14-12
Przeskok fabularny i kilka nowości
[dowiedz się więcej]


Poprzedni temat «» Następny temat
Wsparcie
Autor Wiadomość
Administrator


Wysłany: 2016-08-05, 15:13   Wsparcie

WSPARCIE


Cześć! Ten temat to w sumie coś na zasadzie opisowego spisu treści z linkami do odpowiednich tematów. Ma on na celu pomóc trochę w ogarnięciu tego, co warto wiedzieć zanim się zacznie tworzenie Karty Postaci. Wiadomo, że nie wszystko mogło nam się udać zawrzeć tak, żeby było zrozumiałe dla wszystkich, bądź mogłyśmy przypadkowo pominąć coś, co uznałyśmy za zbyt oczywiste, dlatego nie bój się napisać do nas z jakimkolwiek pytaniem, jakie wpadnie Ci do głowy podczas czytania tekstów.

Wiadomo, na sam początek trzeba przeczytać regulamin, a w zasadzie to trzy regulaminy. Ogólny, rozgrywek oraz shoutboxa. Wszystkie są umieszczone w jednym temacie, żeby nie trzeba było skakać pomiędzy kartami. Dobrze będzie również, jeśli jeszcze jej nie czytałeś, zapoznać się z fabułą, gdzie w temacie co jakiś czas są również umieszczane skróty fabularne odnośnie tego, co działo się na fabule w międzyczasie i w jakim kierunku poszli gracze, bo jak wiadomo, to od graczy zależy, co tak naprawdę się stanie! Na samym początku można też jeszcze zerknąć do poszukiwań, może któreś z nich da Ci pomysł na ciekawszą historię dla twojej postaci.
Co dalej? Teraz można w sumie zerknąć na grupy. Zostały one wrzucone w osobne subfora, gdzie są zgromadzone najważniejsze informacje o każdej z grup, do których można dołączyć, albo które istniały kiedyś na forum. Z grup, których już nie ma na forum można dalej korzystać wymyślając historie swoich postaci. Ich opisy zostały specjalnie zostawione, aby wspomóc was, nowych użytkowników, w pisaniu historii dla postaci.
Jeśli tworzysz psionika, to zanim przejdziemy do kolejnego tematu z opisami, warto włączyć sobie stan zapisów PSI. W każdej grupie jest określona liczba graczy, którzy mogą grać danym kolorem, czyli postacią z daną grupą umiejętności, o których będzie za chwilę. Ograniczenia są co jakiś czas zmieniane w zależności od tego, ilu jest graczy na forum. Skoro już wiesz, ile jest miejsc na jakie kolory w grupie, która Cię zainteresowała, to teraz przyszedł czas na zapoznanie się z tym, co oznaczają kolory. Kolory to najogólniej rzecz przyjmując po prostu oznaczenia grup umiejętności dla postaci, jakie są dostępne na forum. Więcej o tym możesz przeczytać w temacie wszystko o umiejętnościach
To teraz pewnie każdy będzie szukał tematu z rezerwacjami i zajętymi wizerunkami. Nie trzeba chyba tłumaczyć, o co chodzi z tymi tematami, prawda?
Jeśli masz już wszystko wymyślone, sięgnij po wzór karty postaci, który należy wypełnić i wstawić w kartotece, po czym cierpliwie czekać na zaakceptowanie jej przez administrację. Pamiętaj, że imię i nazwisko osoby, użyczającej wizerunek dla twojej postaci trzeba wpisać w opis tematu. Do tego warto napisać pod kartą lub w wiadomości prywatnej do administratora/moderatora, że została ona skończona. Znacznie ułatwi to proces sprawdzenia kart.
Po akceptacji, jedyne co jeszcze musisz zrobić, zanim zaczniesz pisać na fabule, to założenie tematu z informatorem. Na samej górze masz przyklejony wzór, z którego musisz przy tym skorzystać.
Jeśli dalej czegoś nie wiesz bądź masz jakieś pytania czy wątpliwości przy tworzeniu karty postaci, zapraszamy do tematu kontakt z administracją.

Życzymy miłej gry!
Administracja forum Caledonia

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum zostało otwarte 15.08.2016r. || Forum zostało ponownie otwarte 10.02.2018r.
Właścicielem kodu nagłówka oraz ogłoszenia jest Spenny, a kod dopasowała Kelly z pomocą Leen. Grafikę wykonała Lama. Zakładki należą do Noritoshiego, a system notyfikacji do Leen.
iGrowl, SweetAlerts2, Linecons