you don't need to be a hero.
Dziękujemy Wam za wspólną grę! Forum zamykamy 13.05.2019.
Więcej informacji oraz podziękowania w ogłoszeniu. Do zobaczenia w przyszłości! <3
Pogoda i czas
Aktualna temperatura oscyluje w granicach -5 do -10°C

Mamy grudzień 2023 roku.

ogłoszenia
23-12
Życzenia świąteczne i noworoczne!
[dowiedz się więcej]
14-12
Przeskok fabularny i kilka nowości
[dowiedz się więcej]


Poprzedni temat «» Następny temat
Ogłoszenia
Autor Wiadomość
Cheolmin SeonWysłany: 2018-08-08, 19:36   
   Multikonta: Nemo
   GG/DC: 7661895/ czasem#3954
   Mów mi: wero
[Cytuj]Ruszył kolejny konkurs, w którym mogą wziąć wszyscy- bez wyjątku! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy, no bo... Przecież każdy z nas czasami jest ZIEMNIACZKIEM!

KONKURS
_________________
 
 
Alannah CareyWysłany: 2018-08-09, 18:18   
   Multikonta: [MG] daniel, jem, rina, birdie
   GG/DC: for fork sake#4969
   Mów mi: Akbar
[Cytuj]Z przykrością informujemy, że kończymy współpracę z naszymi dotychczasowymi, próbnymi Mistrzami Gry. Bardzo dziękujemy Hel i Jasonowi za pracę, którą wykonali dla forum oraz bardzo się cieszymy, że postanowili dalej na Caledonii pozostać. Do zobaczenia na fabule! :luf:
Z administracji odchodzi również Ceridwen Murray, której serdecznie dziękujemy za cały wkład i pracę włożoną w forum, które bez niej z pewnością by nie powstało, a na pewno nie w takiej formie, w jakiej możecie je dzisiaj zobaczyć. Proszę jednak nie panikować! Ceri nigdzie się nie wybiera i dalej będzie można złapać ją na shoutboxie czy pograć na fabule. :love3:

Dobra wiadomość jest taka, że Summer wraca na forum jako pełnoetatowy Mistrz Gry, a pod swoje skrzydła weźmie Omegę, do której zachęcamy robić jak najwięcej postaci! Wraz ze stanowiskiem Mistrza Gry obejmie też stanowisko admina razem z Cheo, która również dostaje awans na administratora. Gratulujemy!
Jednocześnie z powrotem Summer Omega oficjalnie przestanie być grupą o obniżonej aktywności Mistrza Gry, dlatego trzeba się liczyć z tym, że może on teraz wbić do każdej rozgrywki, o każdej porze dnia i nocy. Również z dniem dzisiejszym na nowo zostają otwarci niezrzeszeni dla pojedynczych osób, oczywiście z zastrzeżeniem, że muszą wybrać docelową grupę, do której chcą fabularnie dotrzeć.
Przypominały też o uzupełnianiu informatorów o notki o przeskoku fabularnym.


Nabór na Mistrzów Gry!

Zainteresowanych prosimy o wysłanie prywatnej wiadomości na konto Administrator wraz z odpowiedziami na kilka poniższych pytań.
  1) Czy byłaś/-eś kiedyś Mistrzem Gry? Jeśli tak, opisz krótko swoje dotychczasowe doświadczenie. Jeśli nie, opisz jak Twoim zdaniem wygląda praca Mistrza Gry.
  2) Jak widzisz swoją przyszłość jako Mistrz Gry na forum? W jakiej grupie chciałbyś/abyś prowadzić gry? Ile gier jednocześnie możesz prowadzić oraz jak często w nich odpisywać?
  3) Jaką ilością wolnego czasu dysponujesz i ile z niego możesz przeznaczyć na forum?
  4) Jakie masz pomysły na ulepszenie forum oraz prowadzone rozgrywki? Opisz przynajmniej dwa pomysły na rozgrywkę, nie muszą być szczegółowe.


_________________

can you save my heavydirtysoul?
 
 
Alannah CareyWysłany: 2018-08-13, 16:25   
   Multikonta: [MG] daniel, jem, rina, birdie
   GG/DC: for fork sake#4969
   Mów mi: Akbar
[Cytuj]Wraz z dniem dzisiejszym (13-08) na forum obowiązuje nowy regulamin, z którym możecie zapoznać się w tym temacie.
Zmianom uległ między innymi punkt dotyczący spamu emotikonami czy dozwolonej liczby multikont oraz potrzebnej na nie liczby postów. Ponieważ jednak zmiany zostały wprowadzone również w wielu innych punktach, zalecamy ponowne zapoznanie się z całym regulaminem.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości odnośnie nowego regulaminu proszę śmiało pisać do któregokolwiek admina w wiadomości prywatnej lub przez inny komunikator.
Również w związku ze zmianą punktu o spamie emotikonami zdecydowałyśmy się usunąć dotychczasowe ostrzeżenia za złamanie tego punktu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo nie działa wstecz, jednakże uznałyśmy, że pozostawienie tych ostrzeżeń, w świetle tego, że taka zasada już nie obowiązuje, byłoby krzywdzące dla osób je posiadających oraz dezorientujące dla nowych użytkowników.

_________________

can you save my heavydirtysoul?
 
 
Alannah CareyWysłany: 2018-08-19, 00:00   
   Multikonta: [MG] daniel, jem, rina, birdie
   GG/DC: for fork sake#4969
   Mów mi: Akbar
[Cytuj]


Newsem tego tygodnia jest fakt, że Caledonia jest biednym forum i nie stać nas na Wasze fancy avatary czy Cheo milion postów na minutę. W związku z tym kończy nam się niedługo transfer, który wykupiliśmy na cba. Co oznacza koniec transferu? Koniec forum. Z dniem jutrzejszym Caledonia zostanie zamknięta, dziękujemy za grę.

A tak serio, to w zawiązku z powyższym zdecydowałyśmy się wykupić własną domenę, na której transfer będzie bez limitu, dlatego będziecie mogli zmieniać avatary jak rękawiczki oraz wrzucać tyle postów, na ile będziecie mieć sił. Przenosiny nastąpią jutro (19-08) w godzinach wieczornych, potrwa to maksymalnie piętnaście minut ale nie dłużej niż godzinę, także nie macie się o co martwić. Wszystkie wasze konta, posty czy jakikolwiek inny dobytek intelektualny zostanie przeniesiony na nową domenę, więc nie będzie żadnej potrzeby ponownego zakładania kont czy kopiowania postów. Ewentualnie może zaistnieć potrzeba ponownego wrzucenia avataru, bo nie każdy może zostać automatycznie przeniesiony.
O jakichkolwiek opóźnieniach będziemy informować na discordzie.

Dodatkowo informujemy również o tym, że podnieśliśmy trochę limity kolorów na grupy, o czym możecie się przekonać w tym temacie.

_________________

can you save my heavydirtysoul?
 
 
Administrator


Wysłany: 2018-08-21, 22:59    [Cytuj]


Kolejne nowiny - wrzuciliśmy dzisiaj nowe umiejętności dla pomarańczowych, to znaczy poprawione i zmienione dotychczasowe umiejętności. W związku z powyższym wszystkie postaci koloru pomarańczowego muszą na nowo rozdać swoje punkty w informatorach i wybrać umiejętności. Dziękujemy bardzo Leen oraz Billie za pomoc w przygotowaniu oraz wymyśleniu nowych umiejętności (czyt. odwaleniu 90% roboty).

Drugą nowiną jest temat na Wasze zgrupowania. Jak doskonale wiecie (lub nie) na forum można tworzyć własne grupy PSI w niezrzeszonych. Od teraz jest od tego specjalny temat - tam będą umieszczane opisy każdej z grup, jej członkowie, nazwy oraz ewentualne NPCty. Jeśli chcecie założyć takie ugrupowanie to musicie napisać jego opis i wysłać go administracji do akceptacji. Oraz zebrać trzech lub więcej członków, oczywiście.
 
 
Leen WalkerWysłany: 2018-08-25, 19:55   
   Multikonta: James, Amy
   GG/DC: Qna#3355
[Cytuj]

System Notyfikacji


Cześć! Przychodzę do was z newsem technicznym. Otóż od kilku dni działa na naszym forum system notyfikacji mojego autorstwa, a z dniem dzisiejszym jest on aktywny u wszystkich użytkowników. System ten będzie was powiadamiał o odpowiedziach/edycjach postów w obserwowanych tematach w czasie rzeczywistym (to znaczy nie musicie przeładowywać strony) za pomocą komunikatu oraz sygnału dźwiękowego. Kilka uwag technicznych:

 • System jest w wersji PreAlpha, to znaczy że wiele rzeczy może się psuć/nie działać. Jeśli doświadczycie jakichś problemów, bądź będziecie mieli sugestie, nie krępujcie się napisać do mnie na PW/DC.

 • System notyfikacji opiera się na ciasteczkach i javascripcie, z tego względu nie będzie działać w trybie incognito, z zablokowanymi ciasteczkami oraz na urządzeniach mobilnych.

 • Notyfikacje wyświetlają się TYLKO na stronie głównej (tej ze shoutboxem). Po wyświetleniu komunikatu, notyfikacja nie wyświetli się ponownie, więc nie polecam otwierania strony głównej więcej niż raz.

 • Notyfikacjami zarządzać możecie za pomocą menu znajdującym się w wyświetlającym się na stronie głównej. Jeśli go nie widzicie, spróbujcie kilka razy nacisnąć kombinację klawiszy ctrl+f5. Gorąco zachęcam do dopasowania głośności powiadomień w "ustawieniach" (albo całkowitego wyłączenia ich dźwięku).

 • Dodać temat do obserwowanych możecie za pomocą przycisku znajdującego się na dole tematu, obok przycisku dodania do zakładek. Jeśli nie widzicie przycisku - ctrl+f5


_________________It’s hard to wait around for something that you know might not happen but it’s even harder to give up, when you know it’s everything you ever wanted. 
 
Alannah CareyWysłany: 2018-11-02, 16:44   
   Multikonta: [MG] daniel, jem, rina, birdie
   GG/DC: for fork sake#4969
   Mów mi: Akbar
[Cytuj]


Jak sami widzicie na forum pojawiła się możliwość pisania na discordowym kanale z poziomu forum. Póki co jest to w fazie testów i nie wiemy jeszcze jak finalnie będzie wyglądać ani też czy zastąpi całkowicie SB czy może będzie jedynie dodatkiem. W razie jakichkolwiek problemów prosimy śmiało pisać do administracji!

Teraz trochę gorsze wiadomości. Żegnamy się dzisiaj z Pravim, która z powodów osobistych odchodzi całkowicie z forum, rezygnując tym samym ze stanowiska administratora. Z administracji odchodzi również Cheo, jednak dalej pozostaje z nami na forum, z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy bardzo dziewczynom za pracę, którą włożyły w forum, bo nie mogłoby ono wyglądać tak jak teraz bez ich pomocy. :billie:
_________________

can you save my heavydirtysoul?
 
 
Cheolmin SeonWysłany: 2018-12-07, 22:22   
   Multikonta: Nemo
   GG/DC: 7661895/ czasem#3954
   Mów mi: wero
[Cytuj]


Myśleliście, że odchodzimy? Tak łatwo się nas nie pozbędziecie! ;)


Nadal walczymy i próbujemy się podnieść niczym ten feniks z popiołów! A tak serio…. Wracamy. Zbieramy się do kupy i próbujemy wyciągnąć Caledonię z dołka, ruszając z nowym składem administracji: Lama, Alpaka, Cheo.
Z tego miejsca chcieliśmy podziękować dziewczynom za trud włożony w pracę nad Caledonią - dzięki nim forum w ogóle by nie powstało!

Plan dotyczący Caledonii jest następujący:

  1. Do końca następnego tygodnia (16.12) chcemy spróbować ruszyć fabułę. Wkrótce pojawią się notki fabularne kończące misje i opisujące kolejny przeskok fabularny - prosto na grudzień!
  2. Planujemy wykonać rewoltę w grupach, zwłaszcza w Silver Circle oraz Omedze.
  3. Niedługo zupełnie zrezygnujemy z forumowego shoutbox’a i przeniesiemy się na Titana, który znajduje się na samym dole portalu już od jakiegoś czasu. Nie martwcie się, nawet jeżeli ktoś nie ma discorda, bądź go ma i nie lubi - nadal będzie mógł pisać przez forum!


Trzymajcie za nas kciuki, mamy wiele zapału i chęci, by znów ruszyć.
_________________
 
 
Ceridwen MurrayWysłany: 2018-12-14, 23:45   
   Multikonta: Lounarie
   GG/DC: 7123822 / Lama#9514
   Mów mi: Lama; Ceri; Lu; Lou;
[Cytuj]


Oficjalnie ruszamy i witamy Was od nowa!


Wszystkich użytkowników zachęcamy do zapoznania się z notkami fabularnymi.
 • Nastąpił fabularny przeskok z czerwca do grudnia.
 • Prosimy o wzbogacenie informatorów notkami fabularnymi - wystarczy krótki opis co się działo z Waszą postacią podczas przerwy, jak zareagowała na wymienione w przeskoku wydarzenia. Możliwe jest również przeniesienie postaci do innej grupy - wystarczy opisać w notce, jak to się wydarzyło. Tak jak wcześniej, każda rzetelnie napisana notka zostanie nagrodzona punktami. Jest to obowiązkowe. Jeśli chcecie przenieść postać, a nie macie pomysłu na to, jak mogło się to wydarzyć, albo nie jesteście pewni, czy wasz pomysł przejdzie nie martwcie się - jesteśmy cały czas dostępni i z chęcią we wszystkim pomożemy!
 • Grupa Syntetycznych od dzisiaj jest grywalna! Pamiętajcie jednak, że Syntetyczni mogą występować tylko w Silver Circle, oraz że mają zarówno swoje plusy, jak i minusy, które trzeba wziąć pod uwagę przy odgrywaniu postaci. Więcej o nich w tym temacie.
 • Wkrótce ruszymy z misjami! Możecie się już na nie zapisywać, a więcej informacji znajdziecie w tym temacie.
 • Powstała na forum nowa, obszerna lokacja:
  Cytat:
  [...] Asfaltowa zniszczona droga prowadzi do miasteczka, które tylko na obrzeżach wygląda na niezamieszkałe. Jednak bardziej uważny obserwator dostrzeże, że pola są nawadniane, ich urodzaj podlega kontroli i zbiorom, a łączą je z miastem wciąż uczęszczane polne drogi. Kierując się w głąb miasta, towarzysząca zabudowa staje się coraz bardziej zwarta i z łatwością można dostrzec ślady jej zamieszkiwania. [...]


  Więcej o tajemniczym wolnym miasteczku możecie poczytać tutaj.


_________________


Now I know,
There’s no one I can trust,
I used to think there was...
 
 
Kinsley PrescottWysłany: 2018-12-23, 19:32   
   Multikonta: .
   GG/DC: Noritoshi#2699
   Mów mi: Nori
[Cytuj]


Administracja Caledonii życzy Wam wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!


Czerwoni, nie palcie choinek, one mają tylko świecić! Bałwana też zostawcie w (chłodnym) spokoju!

Pomarańczowi, nie czytajcie innym w myślach w trakcie odpakowywania prezentów!

Żółci, nie bawcie się prądem w lampkach choinkowych, bo są delikatnej chińskiej produkcji!

Niebiescy, powodzenia w pozbywaniu się rodzynek z serniczka i rzucaniu śnieżkami!

Zieloni, nie komentujcie za dużo, a co gorsze prezenty wymieńcie na lepsze zanim się popsują!

 
 
Cheolmin SeonWysłany: 2019-04-13, 21:43   
   Multikonta: Nemo
   GG/DC: 7661895/ czasem#3954
   Mów mi: wero
[Cytuj]


Nie lubię początków i końców.


W imieniu Administracji Caledonii chciałabym Wam serdecznie podziękować za grę. Caledonia od zawsze stanowiła dla mnie bardzo ważne miejsce w internetach i z bólem serca piszę to ogłoszenie...

Dziękujemy Kelly, która jako założycielka forum wspomogła nas w postawieniu Caledonii na serwerze, dziękujemy starej Administracji w składzie Pyry, 13, Praviego i naszego wiernego pomocnika Levusa, dziękujemy Cieniowi za wsparcie podczas początków, Elenie, Helce, Jasonowi za aktywne mistrzowanie i Leenowi za pogotowie kodowe, kiedy forum rozpadało się na kawałki.
Wszyscy dołożyliście swoją malutką cegiełkę, dzięki której nasz świat PSI stanowił coś wyjątkowego - coś niepowtarzalnego. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim UŻYTKOWNIKOM, dzięki którym to forum nie miałoby szans trwać tak długo. Byliście najlepszą pbf'ową ekipą, jaką mogliśmy sobie wymarzyć.

Forum zostanie zamknięte 13.05.2019 r. - do tej pory macie czas na skopiowanie kart postaci, gier, avatarów i wszystkiego tego, co chcecie.

Trzymajcie się! Kto wie, może się jeszcze kiedyś na Caledonii zobaczymy ponownie?

Cheo, Lama, Nori
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum zostało otwarte 15.08.2016r. || Forum zostało ponownie otwarte 10.02.2018r.
Właścicielem kodu nagłówka oraz ogłoszenia jest Spenny, a kod dopasowała Kelly z pomocą Leen. Grafikę wykonała Lama. Zakładki należą do Noritoshiego, a system notyfikacji do Leen.
iGrowl, SweetAlerts2, Linecons