you don't need to be a hero.
Pogoda i czas
Aktualna temperatura oscyluje w granicach -5 do -10°C

Mamy grudzień 2023 roku.

ogłoszenia
23-12
Życzenia świąteczne i noworoczne!
[dowiedz się więcej]
14-12
Przeskok fabularny i kilka nowości
[dowiedz się więcej]

Znalezionych wyników: 147
Caledonia Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Lokacja eventowa #3a
Summer Dawson

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 1225

PostForum: Inne   Wysłany: 2018-09-15, 11:39   Temat: Lokacja eventowa #3a
Po usłyszeniu komunikatu, Summer natychmiast zmroziło. I może ostatnimi czasy Cookie nie była jej ulubioną osobą na całym świecie, ale wciąż uważała ją za przyjaciółkę. A że stara Dawson powróciła do świetlności, to za bliskimi była wstanie wskoczyć w ogień. Zdjęła z siebie kilt lekarski i odłożyła wszelki niepotrzebny nadbagaż.
- Widzimy się w bazie. Informujcie mnie, co tam się dzieje. Nie dajcie się zabić, głupie matoły. - Wyskoczyła z samochodu i pędem puściła się jak najdalej od szpitala.
Chciała znaleźć Cookie, a potem pomóc w odbiciu Systemy.
Zamierzała wszystko naprawić.

/zt
  Temat: Biuro #1
Summer Dawson

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 949

PostForum: Poziom -3 i -4   Wysłany: 2018-09-15, 11:28   Temat: Biuro #1
Mistrz Gry

Myśli faceta skupiały sięgłównie wokół uciekinierów, czyli Baeka i Cheo. Zastanawiał się jak szybko zostaną złapani i czy pożegnają się z życiem tak, jak kilkoro innych, którzy również próbowali się wydostać. Tajemnicza organizacja nie była Systemą - nie cackali się z buntownikami.
- Bardzo dobrze, panno Pagano. - Uśmiechnął się szeroko, odsuwając od dziewczyny. Gestem dłoni, kazał pozostałym oficerom wyjść, po czym zajął miejsce naprzeciwko Pomarańczowej. - Rząd Wielkiej Brytanii oraz Jego Królewska Mość, mają dla ciebie propozycję. - Na monitorze za nim, wyświetliła się mapa świata, choć nie taka, jaką Elena mogła pamiętać. - Widzisz, kilka lat temu wybuchła wojna, przez wielu nazywana Trzecią. Utworzyły się dwie strony konfliktu - Nowa Ententa z Rosją na czele i Koalicja Wolnych Narodów, prowadzona przez Wielką Brytanię. Po naszym spotkaniu, dostanie pani wszystkie potrzebne szczegóły, ale przechodząc do konkretów - to my stanęliśmy po zwycięskiej stronie. Nie ma już Mateczki Rosji, przynajmniej nie takiej jaką znałaś.
  Temat: Rdzeń ISSI
Summer Dawson

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 316

PostForum: Projekt Alfa   Wysłany: 2018-09-15, 11:10   Temat: Rdzeń ISSI
Mistrz Gry - Deirdre
Propozycja Hettie wydawała się logiczna, dlatego Dre przytaknęła i podeszła do "Rozsądku". Poczekała, aż reszta też się ustawi, po czym na "trzy" każde z nich otworzyło drzwi.
Niestety, za każdymi drzwiami, było widać jedynie czarną masę. Nic poza tym. Dre spróbowała jej dotknąć - była niczym elastyczna membrana, ale nie dało się przez nią przebić.
- Myślę, że chyba jednak musimy wybrać. - Zamknęła drzwi, po czym zaczęła chodzić w kółko, próbując się skupić i wpaść na coś sensownego. - To wszystko musi mieć jakieś powiązanie. Te samobójstwo, drzwi... ISSI daje nam zagadkę. - Właściwie, można się było tego po niej spodziewać. Testowała ich. Przecież nie da dostępu do rdzenia byle komu, a skoro wirus, czy błąd w oprogramowaniu sprawiał, że przestała rozpoznawać uprawniena poszczególnych osób...
Dre od początku wiedziała, że nie będzie to łatwe zadanie, ale nie myślała, że ISSI będzie je im aż tak utrudniać.
  Temat: Korytarze
Summer Dawson

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 1471

PostForum: Poziom -3 i -4   Wysłany: 2018-09-15, 11:02   Temat: Korytarze
Mistrz Gry

Pierwszy zakręt poszedł dość gładko, przy drugim mieli już większe trudności. Akurat, przez korytarz przechodził jeden z herbaciarzy, ciągnąc po ziemi za włosy, jakąś młodziutką dziewczynę. Chłopcy mogli ją kojarzyć z burdelu, o ile kiedykolwiek tam się zapuścili. Mężczyzna wyraźnie szedł w stronę windy, zostawiając za plecami klatkę schodową.
- Uciekajcie. Oni... oni mają moce. - Powiedziała w głowie Baeka. Cheo mógł wręcz z dziecinną łatwością odczytać jej myśli, które niemal do niego krzyczały.
Szarpnęła się. Raz, drugi, aż wreszcie uwolniona z uścisku herbaciarza, zaczęła uciekać w stronę windy. Facet głośno się roześmiał, po czym puścił w stronę dziewczęcia kulę ognia. Na całe szczęście, nie trafił ale w ręku formował już drugą.
  Temat: Perełki
Summer Dawson

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 3877

PostForum: Rozmowy   Wysłany: 2018-09-14, 22:24   Temat: Perełki

Gdy forumowe shipy stają się prawdziwe :lol:
  Temat: Biuro #1
Summer Dawson

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 949

PostForum: Poziom -3 i -4   Wysłany: 2018-09-12, 23:42   Temat: Biuro #1
Mistrz Gry

Cheo:
Z kajdanek udało mu się wyłapać tylko jedną scenę. Poprzenia ofiara, która była w nie zakuta, została rzucona o ścianę przez niewidzialnąsiłę. Ciul nie widział oprawcy, ale jedno było pewne - uwięziony chłopak, rąbnął głową tak mocno, że raczej nie przeżył.
Opcji było kilka, ale bardzo prawdopodone, że z herbaciarzami współpracowali Psionicy. A to, oznaczało kłopoty.

Baek + Cheo
A i owszem, mieli ze sobą sprzęt. Ale czy brytole naprawdę byli tacy głupi, żeby zostawiać ich samych?
Udało im się wyjść na korytarz i jak się okazało, w ostatniej chwili. Facet który wcześniej podawał się za dowódcę, akurat wychodził zza zakrętu, a widząc ucielkających chłopaków, jedynie uśmiechnął się pod nosem. Nawet nikogo za nimi nie wysłał. Nie było takiej potrzeby.

Elena:

Niestety, ale dziewczyna nie zdążyła wyjść z pokoju. W ostatniej chwili, drogę zablokował jej mężczyzna w średnim wieku i w mundurze dowódcy. Przewrócił oczami widząc mandarynkę wpadającą na jego klatkę piersiową, po czym złapał jąza barki i popchnął w stronę pierwszego, lepszego krzesła.
- Rusz się choćby na milimetr, a włączę szum. - Wszedł do pomieszczenia razem z dwoma facetami, ubranymi w systemowe uniformy. Oboje wyglądali na starszych od Eleny.
- Czas wszystko sobie wyjaśnić pani Pagano. - Chwycił krzesło i usiadł na przeciwko Pomarańczowej. Tak blisko, że biedna mogła czuć jego cuchnący oddech. - Jak bardzo jesteś wierna Systemie i Mateczce Rosji? Jesteś gotowa za nich umrzeć?

-----------
Elena - zostajesz w lokacji

Cheo i Baek - z/t > http://caledonia-pbf.pl/v...?t=635&start=20
  Temat: Lokacja eventowa #3c
Summer Dawson

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 349

PostForum: Inne   Wysłany: 2018-09-09, 20:30   Temat: Lokacja eventowa #3c
A Summer? Summer zeszła z linii ognia, ustawiając się za dziewczyną. Ze stoickim spokojem, wyciągnęła swojego Glocka i strzeliła dziwce prosto w tę głupią łepetynę. Jeśli nie wyszło, to ciągnęła za spust tyle razy, aż wreszcie mózg napastniczki, rozprysnął się na sąsiedniej ścianie.
- Jebać misję, zwijamy się. - I nie mówię, że nie przeszło jej przez myśl, czy przypadkiem nie "zwinąć się" w kierunku przeciwnym niż baza Systemy, ale po krótkim namyślunku stwierdziła, że to jeszcze nie czas na odjebywanie takich głupot.
- Do zobaczenia truposze. - Pomachała nowym kolegom na pożegnanie, po czym otworzyła przed Billie drzwi.
  Temat: Oceń avatar
Summer Dawson

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 862

PostForum: Gry i zabawy   Wysłany: 2018-09-09, 16:53   Temat: Oceń avatar
10
  Temat: Jaki masz dzisiaj humor?
Summer Dawson

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 829

PostForum: Gry i zabawy   Wysłany: 2018-09-02, 23:01   Temat: Jaki masz dzisiaj humor?
  Temat: Izolatka #1
Summer Dawson

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 2977

PostForum: Poziom -3 i -4   Wysłany: 2018-08-31, 08:44   Temat: Izolatka #1
Mistrz Gry
Na wspomnienie Matrixa uśmiechnęła się pod nosem. Skąd ta dziewczyna brała takie porównania?
Tak czy siak, ani postrzał, ani gadka-szmatka Eleny na nią nie podziałały. Była zaskakująco pewna siebie, jak na sytuację w której się znalazła.
- Wkrótce wszystko się zmieni, zobaczysz. A ty pożałujesz, że ślepo wierzyłaś w Rosję - Ostatnia minuta wybiła. To był oficjalnie koniec, choć dziewczyna nadal nie wierzyła, że Elena jest w stanie wydać na nią wyrok śmierci. Cóż, chyba była w poważnym błędzie...
  Temat: Izolatka #1
Summer Dawson

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 2977

PostForum: Poziom -3 i -4   Wysłany: 2018-08-29, 23:34   Temat: Izolatka #1
Mistrz Gry
Dziewczyna krzyknęła, a kula przebiła jej ramię. Znała ten ból, aż za dobrze. Była w stanie powiedzieć, za ile minut z okropnego, zamieni się na znośny. Gdy adrenalina zacznie krążyć w jej żyłach, a serce przyśpieszy do zawrotnych prędkości.
To nie był pierwszy raz, gdy ktoś groził jej bronią.
Nie wyglądało na to, że był też ostatni.
- Mój brat tu jest. Powiedz... powiedz mu, że zawsze będę... go... kochać. - Zakaszlała, po czym jej powieki zaczęły robić się cięższe i cięższe. Wreszcie zamknęła oczy, a jej klatka piersiowa, na krótką chwilę zdawała się przestać unosić.
- Albo siostra jest lepsza? W sumie nigdy nie wiedziałam, który wariant jest bardziej wzruszający. - Po kilku sekundach udawania omdlałej, nieżywej, bądź Bóg jeden wie jakiej, uchyliła jedno oko, spoglądając na przesłuchującą. - Tak czy siak, to było dobre, nie? Zawsze chciałam grać w teatrze. Kto wie, może po epidemii? Co myślisz? - Otworzyła drugie oko i wbiła wzrok w świeżąranę, a następnie wybuchła śmiechem
- Swoją drogą, zdecydowanie musisz popracować nad swoimi umiejętnościami w kwestii przesłuchań. Wypadasz beznadziejnie.
  Temat: Lokacja eventowa #3c
Summer Dawson

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 349

PostForum: Inne   Wysłany: 2018-08-29, 08:55   Temat: Lokacja eventowa #3c
Zafascynowanie wzięło u niej górę nad rozsądkiem... jak zwykle. W momencie gdy wparowała za Billie do kostnicy, oczy się jej zaświeciły i dostała jakiegoś napadu podekscytowania. Zaczęła biegać jak opętana, otwierać wszystkie możliwe lodówki i śmiać się w twarz nieboszczykom. A tu jednemu wsadziła palec do nosa, a tam drugiemu sprawdziła pucowatość policzków. Wreszcie zlokalizowała kuchnię i prawdziwą lodówkę. Już miała pędem rzucić się w ich stronę, ale Billie się odezwała. Zamarła w połowie ruchu, obróciła się i posłała w stronę Billie łobuzerski uśmiech. Czuła się trochę jak za starych czasów w Lidze.
Zanim jednak zdążyła odpowiedzieć nastąpiło zmartwychwstanie dziwek... Dosłownie.
Pierwsze co przeszło jej przez myśl, to użyć Niewrażliwości. Jednak równałoby się to z odpadnięciem z misji zdecydowanie za wcześnie, wiec po którymi przemyśleniu, zdecydowała się tę opcje zostawić na czarną godzinę. Na całe szczęście, miała jeszcze KURWIE.
Powoli uniosła ręce do góry i zamrugała kilkukrotnie, aktywując muszki. Jedna z nich wyleciała z kieszeni jej kiltu, a następnie okrążyła pomieszczenie i usiadła na dłoni Pani Do Towarzystwa.
- Ryby i dziwki głosu nie mają - powiedziała, po czym mrugnęła dwa razy detonując ładunek wybuchowy.
  Temat: Henrietta Helverston
Summer Dawson

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 166

PostForum: Niekatywni   Wysłany: 2018-08-27, 16:10   Temat: Henrietta Helverston
Witaj na Caledoni v 2.0!

Nareszcie, trzymaj akcepta! Życzę miłej zabawy na forum!
Pamiętaj o założeniu informatora i sio na fabułę! <3

  Temat: Domek leśniczy
Summer Dawson

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 5134

PostForum: Powierzchnia   Wysłany: 2018-08-27, 01:29   Temat: Domek leśniczy
Mistrz Gry

Czy ich już do końca pojebało? Agresją odpowiadać na agresję? Takie zasady w Systemie nie obowiązywały, szczególnie od momentu pojawienia się Papy.

Baek:
Udało mu się zestrzelić emiter, a Szum przestał działać. Szybka, bezbłędna akcja, godna Zielonego oka. Chłopcy mogli poczućniemal natychmiastowąulgę, choć nawet po tak krótkim kontakcie z falami - byli nieco osłabieni. Jednak, czy było warto reagować tak gwałtownie? Za swoje poczynania, Baek srogo zapłacił - któryś z żołnierzy, rzucił w jego stronę gaz duszący. Wystarczył jeden wdech, a chłopak mógł poczuć rozdzierający ból w klatce piersiowej, a chwilę później zaczął się dusić. Dym wywołał obrzęk oskrzeli, który spowodował ich zamknięcie, a tym samym objawy podobne do ciężkiego ataku astmy.

Cheo:
Całe szczęście, że Cheo miał trochę oleju w głowie i grzecznie uklęknął. Bo zakładam, że skoro mimo wszystko Baekowi udało się schować za drzwiami, Ciul nie zaatakował żadnego ze strażników? Z resztą i tak był na muszce, a każdy gwałtowny ruch z jego strony, mógłby się źle skończyć.


Wszyscy:
Facet w mundurze przyglądał się całemu zamieszaniu, z cieniem uśmiechu na ustach. Spodziewał się, że mogą się bronić. Ba! Oczekiwał tego!
- Panowie, dla własnego dobra zachowajcie spokój. Jeśli do waszej listy przewinień dodamy i próbę zamachu na dowódcę, nie wyjdziecie z izolatki do końca życia, które raczej nie będzie zbyt długie. - Splótł dłonie za plecami, czekając na dalszy rozwój sytuacji.
  Temat: Izolatka #1
Summer Dawson

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 2977

PostForum: Poziom -3 i -4   Wysłany: 2018-08-27, 00:57   Temat: Izolatka #1
Mistrz GryStwierdziła, że blefują. Na sto procent, to była zwykła próba wymuszenia informacji. Przynajmniej tak próbowała się łudzić. A że nie zamierzała bawić się w ich gierki, to postanowiła siedzieć cicho.
Uśmiechnęła się szydząco, po czym zamknęła oczy i zaczęła odliczać kolejne minuty. Doliczyła się ośmiu, gdy wreszcie uchyliła jedną powiekę i spojrzała na Elenę.
- Przynajmniej będę umierać widząc ładną buźkę. - Zaśmiała się pod nosem, po czym znów wróciła do liczenia.
Elena miała niecałe dwie minuty*, by cokolwiek z niej wyciągnąć. Jak to mówią - wszystkie chwyty dozwolone.*dwa posty fabularne
  Temat: John White
Summer Dawson

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 112

PostForum: Niekatywni   Wysłany: 2018-08-27, 00:42   Temat: John White
Witaj na Caledoni v 2.0!

Niestety (dla forum) muszę ogłosić, że akcept został przyznany. Idź i zgiń szybko!

  Temat: Domek leśniczy
Summer Dawson

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 5134

PostForum: Powierzchnia   Wysłany: 2018-08-26, 08:37   Temat: Domek leśniczy
Mistrz Gry

Z oddali zaczęły się wyłaniać cztery sylwetki. Po chwili, trzech z nich okazało się być uzbrojonymi systemiakami - choć chłopcy nie kojarzyli ich z widzenia - oraz mężczyzna w mundurze dowódcy.
- Panowie, na kolana - krzyknął ten ostatni. Następnie wyciągnął emitery Białego Szumu i rzucił w kierunku chłopaków, po czym rozkazał systemiakom związać delikwentów.
- Wyruszyliście bez autoryzacji. Wiecie, jakie wiążą się z tym konsekwencje? Otóż macie przesrane. - Uśmiechnął się krzywo. Miał jakiś dziwny, akcent, ale ciężko było stwierdzić, czy pochodzi z Nowej Zelandii, czy z wschodniego Londynu.
  Temat: Oceń avatar
Summer Dawson

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 862

PostForum: Gry i zabawy   Wysłany: 2018-08-24, 12:17   Temat: Oceń avatar
9!
  Temat: Kto po mnie napisze?
Summer Dawson

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 919

PostForum: Gry i zabawy   Wysłany: 2018-08-24, 12:16   Temat: Kto po mnie napisze?
Melduję się

Postać z zapędami samobójczymi :troll:
  Temat: Lokacja eventowa #3b
Summer Dawson

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 610

PostForum: Inne   Wysłany: 2018-08-21, 23:41   Temat: Lokacja eventowa #3b
Mistrz Gry

Wszyscy

Udało im się przejść przez korytarz bez wzbudzania jakiegokolwiek podejrzenia. Kilka dni temu, szpital połączył się z mniejszą kliniką na obrzeżach miasta, więc w ostatnich dniach co rusz, można tu było spotkać nowe twarze. Jedna z pielęgniarek przechodząc obok grupki, wręcz zalotnie uśmiechnęła siędo Michaela, mając nadzieję, że przypadkowo wpadnie na niego na stołówce.
Nadzieja matką głupich, prawda?

Ren & Michael
Na zewnątrz było spokojnie i póki co nikt sięnie kręcił. Same systemy zabezpieczeń równieżnie były zbyt zaawansowane - można je nazwać wręcz archaicznymi, w porównaniu do tych systemowych - więc Ren bez problemu mógł buszować w sieci zabezpieczeń, nie martwiąc się, że ktośodkryje w niej intruza.
Jeśli chodzi o drzwi, to niestety ale wymagały posiadania dodatkowych uprawnień, których niestety żadna z kart nie posiadała. Na całe szczęście, Michael poradził sobie siłą, choć zamek puścił dopiero po trzecim uderzeniu. Narobił przy tym trochęhałasu, ale na całe szczęście, nikt z pracowników nie wydał siętym zainteresowany.
Za wrotami piekieł, odkryli duże pomieszczenie wypełnione metalowymi regałami, oraz kilkoma lodówkami pod wschodnią ścianą. Na pierwszych dwóch szafach, znajdowały sięprzyrządy medyczne - od pudełka wypełnionego po brzegi gumowymi rękawiczkami, różnej wielkości strzykawkami i igłami, po defibrylatory, lampy medyczne, czy wkłucia doszpikowe. Na pozostałych regałach, znajdowały się jużleki, poukładane według specjalności. Wybór był przeogromny, choć wyraźnie brakowało leków przeciwbólowych.

Victoria
Po jakichśpięciu minutach, do czytającej Victorii dołączyła się jakaś kobieta po trzydziestce, w croxach i kilcie. Jeśli dziewczyna wystarczająco uważnie się przyjrzała, mogła dostrzec nazwisko Littlejohn.
- Co tu robisz? Na zabiegowym wycinają guzy mózgu pani Foley - skrzeknęła wysokim głosem, mierząc pomarańczową od sóp do głów. Mogła usłyszeć w jej myślach kilka przekleńsw dotyczących stażystów. - Biegnij tam, dziecko,. Takie operacje to zdarzają się raz na ćwierć wieku. - Klasnęła w ręce, próbując wygonić Victorię.
Dopiero po chwili zorientowała się, że drzwi do magazynu sąuchylone. Zmarszczyła brwi, po czym spróbowała wetknąćswoją wścibską głowę do środka.
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  

Forum zostało otwarte 15.08.2016r. || Forum zostało ponownie otwarte 10.02.2018r.
Właścicielem kodu nagłówka oraz ogłoszenia jest Spenny, a kod dopasowała Kelly z pomocą Leen. Grafikę wykonała Lama. Zakładki należą do Noritoshiego, a system notyfikacji do Leen.
iGrowl, SweetAlerts2, Linecons